Jak zacząć malować i rysować?

Wiele osób w pewnym etapie swojego życia odkrywa, że budzi się w nich artysta, i że mają pewne zdolności, które być może warto byłoby dalej rozwijać. To pojawia się czasami u dzieci w wieku szkolnym, na lekcjach plastyki lub podczas samotnych zabaw w domu, a czasami nawet u osób starszych, w średnim wieku, którzy nigdy nie próbowali rysowania czy malowania, a kiedy jakaś sytuacja sprawi, że tym się zajmą, okazuje się że wychodzi im to całkiem dobrze i są w tym pełni pasji do odkrywania kolejnych tajników sztuki. Być może nawet takim osobom jest łatwiej się rozwinąć w tej dziedzinie, o ile oczywiście przełamią pewną nieśmiałość i barierę która czasem mówi im, że w tym wieku to wstyd zaczynać coś od początku czy uczyć się od podstaw.

Co zrobić gdy odkryłeś jakiś talent plastyczny lub manualny?

Pierwsza i najważniejsza zasada jest taka, że na pewno nie warto go zaprzepaszczać. Rezygnacja z jakiegoś talentu to jak rezygnacja z samego siebie. Dlatego też warto zapisać się na jakieś lekcje lub kursy prowadzone przez doświadczoną osobę, które pomogą w odnalezieniu swojej drogi rozwoju artystycznego. Oczywiście zwykle niezbędne będzie też stworzenie własnego niezbędnika, na który składać się będą bloki, farby dla plastyków, ołówki, kredki czy pastele oraz inne materiały takie jak na przykład węgiel. O ile takie na przykład kredki czy ołówki raczej są prostym i znanym narzędziem, to już czasami farby dla plastyków potrafią przysparzać kłopot osobom, które jeszcze nie miały z czymś takim do czynienia.

Pełne wyposażenie dla początkującego artysty znajdziesz w sklepie Posterclub, w dziale Materiały dla plastyków.

Rola nauczyciela

Tutaj jest też więc rola nauczyciela, który nie tylko powinien pokazywać jak malować czy rysować, jak oddawać proporcje i cienie, ale też zaprezentować tak proste wydawałoby się rzeczy, jak przygotować do użytku farby dla plastyków, jak później utrwalić namalowany obraz, na jakich materiałach najlepiej malować, i tym podobne wiadomości. To wbrew pozorom są dosyć ważne kwestie bo nie pomoże najlepszy nawet talent, jeśli dana osoba nie będzie wiedziała w jaki sposób używać pewnych narzędzi. Czasem okazuje się że takie właśnie rzeczy stoją na drodze rozkwitu talentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *