Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

dziecko

W końcu nadchodzi dla rodziców taki czas, że przewijanie zniechęca, a wiek dziecka zachęca do rozpoczęcia nauki samodzielnego korzystania z nocnika. Im lepiej podejdziesz do jego zakupu, tym większa szansa zaangażowania małoletniego w indywidualny proces higieniczny. Przełom dwóch lat to najlepsza pora, by rozpocząć naukę siadania na nocniku. Rodzice nie powinni niczego przyśpieszać. Największa zaleta podejścia to oczywiście wyzwolenie większej samodzielności wychowanka oraz osiągnięcie znakomitych oszczędności na zakupach pieluch.

Warunki użytkowania nocnika warto ustalić delikatnie

Nigdy nie ma sensu krzyczeć, wykonywać czynności szybko, w nerwach. Dziecko lepiej informować o nowej zabawie, nagradzając je przy okazji za właściwe zachowanie. Najczęściej podczas nauki korzystania z nocnika występuje kłopot zniecierpliwienia małoletniego. Aby go błyskawicznie rozwiązać trzeba po pierwsze zainwestować w atrakcyjne, multimedialne nocniki dla dzieci. To zapewni przeniesienie uwagi z nocnika na zabawę, umożliwiając jednocześnie relaks. Unikaj podczas nauki stosowania wulgarnego słownictwa. Dzieci mają to do siebie, że łatwo chwytają nowe słówka i potrafią używać ich w najmniej oczekiwanych momentach. Zacznij też dobrze obserwować dziecko, by wytypować porę dnia, w której najczęściej się wypróżnia. Jeżeli odkryjesz taką chwilę przynoś nocnik lub po prostu wydaj potomstwu konkretne polecenie wykorzystania nocnika. Bardziej odpowiedzialne dziecko to istotnie, prawdziwy skarb dla rodziców. Teraz producenci oferują nocniki stacjonarne oraz nakładki na normalny sedes, ale poleca się je dopiero po przekroczeniu pierwszych etapów edukacji higienicznej. Dobieraj też nocnik tak, aby był dopasowany do płci oraz anatomii. Wygoda i ulubiony kształt to cechy numer jeden, którymi warto się podczas wyboru nocników kierować.

Zakup nocnika zorientowany na użyteczność

Dla dziecka powinna być to po prostu nowa zabawka, ucząca przy okazji czegoś pożytecznego. Nie wydawaj na nocnik więcej niż sto złotych. To kwota absolutnie graniczna. Najtańsze produkty tej klasy otrzymasz za niewiele ponad dziesięć złotych. Nauka siedzenia na nocniku, a co za tym idzie większa odpowiedzialność ma być koniecznie nagradzana i stale wspierana. Nie krzycz w żadnym wypadku na potomstwo, bo to też nauka cierpliwości dla ciebie.

Przed zakupem nocniczka dla dziecka, należy zapoznać się z większością ofert prezentowanych przez największych producentów tego typu akcesoriów dziecięcych. To z pewnością da gwarancję, że nocniki będą bezpieczne, a także wyróżniać będą się na tle konkurencji oryginalną kolorystyką i wzornictwem. Taką właśnie ofertę posiada marka OKT kids, która jest doskonałym przykładem na produkowanie produktów przyjaznych dzieciom. Ze szczegółami oferty nocników dla dzieci zapoznać można się na witrynie internetowej producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *