Nauka i zabawa w jednym

Rozwój naszego dziecka, to bardzo złożony proces, za którego odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice i szkoła do której uczęszcza. W większości przypadków niestety z uwagi na brak czasu nie jesteśmy w stanie poświęcić naszym pociechom wystarczająco dużo czasu, albowiem codzienne czynności takie jak praca czy też obowiązki domowe pochłaniają nas bez reszty. Również poziom edukacji oraz sposób wychodzenia naszych dzieci w szkołach czy przedszkolach daje wiele do życzenia – nauczyciele mają coraz mniej praw w stosunku do swoich wychowanków, przez co nie mają najmniejszego wpływu na ich rozwój.

Jeśli więc chcemy, aby nasze dziecko wyrosło na porządnego człowieka odnoszącego sukcesy w każdej dziedzinie życia, koniecznie musimy poświęcić niezbędne minimum czasu dla niego już od najmłodszych lat. W tym celu warto się dodatkowo wspomóc zabawkami – jednakże nie mogą to być zwykłe zabawki, a jedynie zabawki edukacyjne, które już od samego początku istnienia naszego dziecka pozwolą w nich rozbudzić wszelkie instynkty samozachowawcze.

Mały piesek

piesekZabawką, która z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie na nasze dziecko jest…. pies! Pies oczywiście nie jest zabawką, jest to żywa istota, która potrzebuje naszego zaufania, wymaga opieki i miłości. Jest to najlepsza „zabawka”, która pozwala wyrobić w naszym dziecku poczucie obowiązku, sumienność, systematyczność, a także wyrobić ludzkie instynkty miłości i zaufania. Jednym słowem mały piesek, jest w stanie dać naszemu dziecku wszystko to, czego potrzebuje się nauczyć w swoim młodym wieku. Wybór odpowiedniej rasy nie jest również bez znaczenia – w tym przypadku nasz wybór powinien paść na psa rasy labrador, albowiem jest to jedyna rasa, która jest w pełni łagodna, dzięki czemu będziesz miała pewność, że Twojemu dziecku nie stanie się żadna krzywda. Co więcej, labradory używane są do zabiegów zwanych dogoterapią, albowiem są to bardzo przyjazne i miłe człowiekowi stworzenia. Jeśli jednak Twoje dziecko bądź ktokolwiek w rodzinie jest uczulony na sierść zwierzęcą, to najlepszym rozwiązaniem jest yorkterrier, który zamiast sierści ma włosy.

Zabawki pozwalające się rozwijać

dzieci-w-szkoleWiększość zabawek, które wymagają od dzieci kreatywnego myślenia wymagają do zabawy kilka osób, dlatego też niewątpliwie raz na jakiś czas będziesz zmuszony poświęcić dziecku wystarczającą ilość czasu, by móc się z nim pobawić. Takimi zabawkami są między innymi scrable czy monopoly. Tego typu gry to nie tylko doskonała zabawa dla dziecka, ale również dla całej rodziny. Warto więc nawet wprowadzić pewnego rodzaju rutynę, iż w każde sobotnie popołudnie zamiast oglądania telewizji, wszyscy siadacie do stołu i gracie w wybraną przez wszystkich grę. Tego typu rozrywka oprócz kreatywności wyzwala w dziecku więź emocjonalną pomiędzy wszystkimi członkami rodziny i pozwala czuć się potrzebny. Nie jest to żadną tajemnicą, że człowiek może się rozwijać tylko wtedy, gdy jego potrzeby przynależności oraz miłości do bliźnich są na odpowiednio wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *