Jak wygrać ze strachem dziecka przed kąpielą?

dziecko w kąpieli

Wielu rodzicom trudności sprawiają pierwsze lata wychowania niemowlaka. Jest to spowodowane różnymi sprawami, ale najczęściej zachowaniem profesjonalnego bezpieczeństwa, podczas dokonywania wszystkich czynności higienicznych. Dzieci poznając świat, niektórych spraw zaczynają się bać i dopóki rodzic nie udowodni małoletniemu wychowankowi, że nie ma czego się obawiać ten strach pozostanie. Problem widać zatem wyraźnie. W artykule porozmawiamy o spotkaniu dziecka z wodą i paniką, jaką kąpiel lub nawet zwykłe umycie głowy ze sobą niesie.

Dlaczego dzieci boją się kąpieli i co rodzic musi wiedzieć, aby przezwyciężyć strach?

Rodzice mogą w wielu sytuacjach zapominać o ważnej kwestii, a mianowicie, że dla małego dziecka wszystko jest nowe. Szybkie umycie głowy, włączając w to przedostanie się szamponu do wrażliwych oczu bywa przeżyciem wysoce traumatycznym. Taki stres trudno później pokonać. Należy zatem już przed pierwszą kąpielą wykazać rozeznanie w potrzebach małoletniego. Zaliczyć do nich można wygodę, zabawę, ostatecznie relaks. Do tego rodzice muszą dążyć do kolejnego, w praktyce najważniejszego punktu. Chodzi o samodzielność dziecka podczas codziennych czynności higienicznych.

Najważniejszy produkt pomagający podczas codziennej pielęgnacji wychowanka

Na pewno dobrym pomysłem wzmacniającym powyższe potrzeby są foteliki do kąpieli. Maluch siedzi w nich wygodnie, nie kręci się, a rodzic ma pełną kontrolę nad procesem mycia. Większość fotelików posiada blokady w okolicach brzucha i kręgosłupa. Składane modele to koszt oscylujący w graniach stu złotych. Wielu nowoczesnych producentów instaluje w takich fotelikach dodatkowe zabawki odciągające uwagę od szamponu w oczach i innych, krytycznych przeżyć. Dla większości rodziców użytkowanie fotelików to wielka ulga. Regulowane opcje przydadzą się do wydłużenia okresu korzystania z tego produktu. Dziecko w pewnym momencie samodzielnie chwyci gąbkę, zacznie naśladować ruchy rodzica. Foteliki spotkasz w różnorodnym designie, tj. kwiatki, zwierzątka, statki kosmiczne, itp. Duża gama krzesełek posiada przyssawki umożliwiające przymocowanie dodatku higienicznego do wanny.

Teraz już wiesz, jak profesjonalnie zadbać o klimat kąpieli potomstwa

Strach dziecka przed kąpielą trzeba zamienić po prostu w dobrą zabawę. Miłe spędzanie wspólnego czasu wchodzi w grę pod warunkiem, że kreatywnie pomyślisz o zakupie powyżej wskazanych akcesoriów łazienkowych dla najmłodszych.

Doskonałą ofertę fotelików do kąpieli zaprezentowała na swojej witrynie internetowej marka OKT kids, która jest obecnie jednym z największych producentów akcesoriów dziecięcych, charakteryzujących się przede wszystkim komfortem oraz oryginalnym wzornictwem. Z pewnością warto zacząć poszukiwania fotelika do kąpieli dziecka od zapoznania się z ofertą produktową właśnie tej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *