Wyprawka dla niemowlaka

Każde młode małżeństwo, które w niedalekiej przyszłości spodziewa się swojego pierwszego dziecka musi zdawać sobie sprawę, iż odpowiednie przygotowanie do narodzin niemowlęcia stanowi zdecydowane ułatwienie. Zaraz po narodzinach nowego członka rodziny, całe nasze dotychczasowe życie z pewnością „stanie na głowie” i nie będziemy mieli czasu pogodzić pracy, utrzymania porządku w domu oraz wychowania dziecka z jednoczesnym bieganiem do sklepów w poszukiwaniu wózka, ciuszków, pieluszek i innych przedmiotów, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają wszelkie czynności.

Ubranka

mloda-mamaW obecnych czasach medycyna jest na tyle rozwinięta, iż bez trudu będziemy mogli dowiedzieć się jaką płeć będzie miało nasze dziecko. Dzięki temu będziemy mogli tuż przed porodem wybrać się na pierwsze zakupy ubranek dla dzieci w odpowiednim kolorze: dla dziewczynki będzie to zazwyczaj kolor różowy, zaś dla chłopców niebieski.

Ubranka powinny być wykonane z miękkiej bawełny, dzięki której nasze niemowlę będzie czuło się komfortowo. Ubranka dla niemowląt wykonane z innego materiału mogą powodować podrażnienia skóry bądź nawet różnego rodzaju uczulenia. Szczególnie polecane są pajacyki – ubranka, które posiadają duże rozpięcie w kroczu, dzięki czemu każdorazowa zmiana pieluszki nie musi kończyć się płaczem dziecka.

Wózek dziecięcy

wozek-dzieciecy

Jeśli przyszła mama spodziewa się porodu dziecka w porze letniej, warto od razu zainteresować się zakupem wózka. Lekarze wręcz zalecają pobyt niemowlęcia na świeżym powietrzu, stąd też warto od razu wykorzystać ten czas wybierając się na popołudniowe spacerki.

Na naszym rynku możemy zaobserwować wszelkiego rodzaju modele wózków w bogatej gamie kolorów i wzorów, dlatego zanim dokonamy zakupu, należy dokładnie przemyśleć, co od niego oczekujemy i na jakich drogach będzie użytkowany. To wszystko ma kolosalny wpływ na zakup, albowiem wózki mogą mieć zarówno koła z litej gumy, bądź też koła pompowane.

Część z nich pozwala na szybkie wymontowanie gondoli i zamontowanie wózka spacerowego, a inne niestety nie. Ponadto cena takiego samego wózka w jednym sklepie może się różnić nawet o kilkaset złotych, gdybyśmy chcieli identyczny wózek zakupić w innym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *