Czy każda maseczka ochronna jest taka sama?

W czasie, gdy pandemia dała znać o sobie, obnażyły się problemy i potrzeby ludzi w zakresie ochrony zdrowia, zarówno w pracy, jak i na co dzień. Na potrzeby rynku pojawiły się maseczki ochronne różnej maści, a co za tym idzie, różnej skuteczności i komforcie noszenia. Ile razy dziennie nosząc okulary, które były dopasowane, musiałeś je poprawiać żeby nie rozbiły się o ziemię? a ile razy przy zdejmowaniu jej łapiąc chwile głębokiego oddechu o mały włos nie spadły poprzez zaplątanie się gumki lub sznureczka o oprawkę? Zaczęliśmy dostrzegać rzeczy, które na co dzień nie były dla nas zauważalne, czyli zarówno jakość jak i dopasowanie.

Jakość produkowanych maseczek ochronnych

Gdy pierwsze obostrzenia związane z zakrywaniem ust i nosa weszły w życie, wzrosło diametralnie zapotrzebowanie na maseczki ochronne. Chirurgiczne (jednorazowe) mając na uwadze żywotność były w ogólnym rozrachunku bardzo kosztowne, w dodatku trudno dostępne, dlatego szukaliśmy alternatyw mogące pogodzić i zabezpieczenie zdrowia i nasze portfele. Wiele krawcowych wzięły sprawy w swoje ręce rozpoczynając szycie maseczek ochronnych. O ile wypełniały popyt na rynku, o tyle sam produkt finalny był robiony pod jeden krój, co nie zapewniało należytego komfortu wszystkim klientom, co więcej, wykorzystywany materiał był wątpliwej jakości jeżeli chodzi o skuteczność ze względu na brak atestu i kontroli jakości wyrobu. Profesjonalne firmy zapewniające skuteczność wykorzystując odpowiednie materiały oraz filtry były obciążone zamówieniami, a poza tym mimo wysokiej oceny ochrony przed pyłami, wirusami itp. nie zawsze zapewniały komfort przez brak dopasowania do twarzy ze względu na różnorodność jej kształtu.

 

Komfort noszenia maseczek ochronnych

Ze względu na ilość godzin, w których człowiek musiał spędzić w miejscu pracy, sklepie, na powietrzu na co dzień, zaczęto szukać rozwiązania mogące pogodzić jakość i komfort. Szycie na zamówienie maseczek ochronnych okazało się złotym środkiem. Dzięki spersonalizowaniu parametrów jeżeli chodzi o rodzaj gumek niejednokrotnie zostały zastępowane elastanem ze względu na mały ucisk ucha, przez co nie naciągały się eliminując czerwone ślady i dyskomfort w przypadku noszenia okularów. Usztywnienie nad nosem, które można było swobodnie regulować dał efekt w postaci ułożenia się maseczki, dając ulgę w ciągłym poprawianiu jej na twarzy. Kolejne modele i udogodnienia pokazały jak wiele możemy wymagać, i jak wiele można zrobić w kierunku udoskonalenia asortymentu i spełnieniu oczekiwań klienta. Niestety, ilość firm zajmujących się spersonalizowanymi zamówieniami była stosunkowo mała ze względu na czasochłonność i opłacalność.

 

Ceniąc sobie jakość i komfort warto jednak postawić na firmy stosujące indywidualne podejście do klienta. Dzięki temu zapewniamy sobie nie tylko pełną ochronę, ale i swobodę co przy tak długim przebywaniu w maseczce ochronnej jest bardzo istotne, co więcej jeżeli przez długi czas przebywamy w niedopasowanych rzeczach powoduje, że praca, spacer, zakupy stają się bardzo uciążliwe, co może się odbić na naszym zdrowi, zarówno fizycznym jak i psychicznym.

 

Więcej o ofercie maseczek ochronnych znajdziesz na Stapol.pl