Wyczekiwana impreza firmowa

Jak wybrać okulary progresywne

Imprezy firmowe to standard w większości polskich przedsiębiorstw. Odmienne bywa jednak podejście pracowników do tego typu wydarzeń. W niektórych zespołach z wytęsknieniem odlicza się czas do kolejnego spotkania integracyjnego, podczas gdy w innych każdy tego rodzaju event traktowany jest jako kolejny obowiązek służbowy. Skąd tak odmienne podejście do imprez firmowych? Kluczowa jest ich odpowiednia organizacja.

Oczekiwania i pasje uczestników

Spotkanie integracyjne ma być przede wszystkim przyjemną formą spędzania czasu. Nawet jeżeli imprezy firmowe obejmują jakieś szkolenia, to nauka nie powinna wypełniać całego dnia. Lepiej też zrezygnować z niezbyt fascynujących programów branżowych na rzecz rozwijania kreatywności i innych kompetencji miękkich. Planując spotkanie pracowników, oczywiście nie da się trafić w gust wszystkich. Nie zwalnia to jednak z konieczności dostosowania formy wyjazdu do konkretnego zespołu. Jeżeli dominują w nim ludzie młodzi, sprawdzą się ekstremalne wyzwania, rywalizacje sportowe czy pokazy kreatywności. Przedstawiciele starszych generacji preferują na ogół spokojniejsze formy aktywności. Chętnie skorzystają z warsztatów tematycznych, pójdą na kolację czy zaangażują się w działania charytatywne. Te ostatnie także bywają skuteczną formą wzmacniania relacji w zespole. W poszczególnych grupach wiekowych zdarzają się wyjątki, aktywni seniorzy i spokojne młode osoby. Dlatego przygotowując plan imprezy firmowej, najlepiej rozeznać się w oczekiwaniach ich przyszłych uczestników. Źródłem inspiracji co do motywu spotkania mogą być natomiast pasje wybranych pracowników.<

(Nie) obowiązkowa impreza firmowa

Pracodawcom zdarza się wymuszać na podwładnych uczestnictwo w imprezie integracyjnej. Strategia ta w dłuższej perspektywie nie ma jednak sensu. Może natomiast wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, kiedy niezadowolona osoba psuje zabawę chętnie angażującym się w imprezy firmowe. Co ma zatem zrobić pracodawca, któremu zależy na umacnianiu zespołu? Mając do wyboru tak wiele opcji, warto poszukać programu, który ma szansę zainteresować większość podwładnych. Potem należy dołożyć wszelkich starań, aby wydarzenie było dobrze zaplanowane i przeprowadzone bez problemów. Zadowoleni uczestnicy w przyszłości ponownie zechcą wziąć udział. Istnieje też spora szansa, że ich satysfakcja i pozytywne komentarze zachęcą nieprzekonanych. Jeżeli mimo to ktoś nie zechce brać udziału, warto dać mu takie prawo. Dorośli powinni móc decydować o sposobie spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *