Czas na wyprzedaże

Późne lato i wczesna jesień, mogłoby się wydawać, będą najlepszą porą na to, aby zrobić zakupy w sklepach odzieżowych i zaopatrzyć się w ubrania zimowe. Wtedy bowiem do sklepów wchodzą najnowsze kolekcje, a wybór, przynajmniej w teorii jest bardzo duży. Trzeba jednak mieć też na uwadze, że o takich porach roku będzie najdrożej, z bardzo prostego powodu. Wtedy ubrania na zimę będą kupować praktycznie wszyscy, ponieważ świadomi, że zima się zbliża, będą ich po prostu potrzebować.

Kiedy kupować taniej?

Może więc, przynajmniej tym osobom, którym zależy na tanich zakupach, lepiej będzie przeanalizować sytuację i sprawdzić, kiedy zakupy będą bardziej opłacalne? Jest na to bardzo dobry sposób: kupować ubrania na zimę, w tym czapki zimowe, kurtki i płaszcze zupełnie poza sezonem. Zamiast więc wybierać się do sklepu po taki asortyment w okolicach października, lepiej będzie zrobić to w marcu. Większości sklepów zostaje bowiem wtedy na stanie dużo ubrań, które nie sprzedały się w ciągu sezonu, Nie są one przechowywane do kolejnej zimy, ponieważ i tak przecież wejdą kolejne kolekcje i zapanuje nowa moda. Dlatego sklepy chcą wyprzedać takie produkty praktycznie po kosztach. Interes więc ubiją obie strony, ale przede wszystkim kupujący ubrania na zimę, ponieważ można je wtedy zakupić nawet o połowę taniej. Markowe ubrania od projektantów nabędziemy w cenach ubrań na bazarze zza wschodniej granicy.

Gdzie szukać takich okazji?

Praktycznie wszędzie, jednak faktem jest, że większe sieci handlowe mają bardziej atrakcyjne promocje, niż niewielkie butiki. Zapewne dlatego, że takie sklepy liczą na to, że przy okazji ubrań zimowych klienci zdecydują się na zakupy innych produktów, już po cenach normalnych, nie obniżonych. A czy sprawa mody nie jest w tym przypadku ważna? Raczej nie. W przypadku ubrań zimowych trendy nie zmieniają się aż tak szybko, jak w przypadku ubrań na inne pory roku. Może jeszcze w przypadku płci męskiej tak jest, ale niekoniecznie w przypadku kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *