Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnej odzieży BHP?

akcesoria ubioru roboczego

Dobór odzieży ochronnej dla pracownika może się wydawać bardzo prosty. Jednak w rzeczywistości, zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy dokładnie ocenić ryzyko zawodowe występujące na konkretnym stanowisku pracy.

W obecnych czasach zapewnienie wysokiego poziomu ochrony jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór profesjonalnej odzieży roboczej i ochronnej, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

O czym warto pamiętać wybierając odzież roboczą dla pracowników?

Kiedy już zidentyfikujemy, jakie zagrożenia mogą występować w konkretnym zawodzie to o pomoc w zaprojektowaniu i produkcji takich ubrań, warto zwrócić się do firm wyspecjalizowanych w tym temacie. Podczas poszukiwania odpowiedniej odzież ochronnej dla pracowników, dobrze jest mieć przy sobie listę najistotniejszych czynników, które należy uwzględnić przy zakupie. Będą to:

  • warunki atmosferyczne,
  • komfort użytkownika,
  • rozwiązania ekonomiczne,
  • informacje dotyczące prania i utrzymania czystości.

Jak dobrze wybrać markową odzież roboczą?

Zakup markowej odzieży roboczej dla pracowników to obowiązek pracodawcy, aby zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo i higienę pracy. Tego typu ubrania mają na celu ochronę zdrowia pracownika, a także zabezpieczenie jego prywatnych ubrań przed zniszczeniem.

Najczęstszymi produktami tego typu są:

  • koszule robocze,
  • ogrodniczki,
  • spodnie do pasa,
  • kurtki,
  • bluzy polarowe,
  • ocieplacze i czapki.

Żeby wybrać odpowiednią, firmową odzież roboczą, należy podczas zakupów zwrócić uwagę na właściwości użytkowe i dopasowanie do konkretnego środowiska pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto także zweryfikować sposób wykonania takich ubrań oraz jakość materiału, z którego zostały wyprodukowane.

Z jakiego materiału można zamówić firmową odzież roboczą?

Obecnie na rynku najpowszechniejszym materiałem stosowanym do produkcji firmowej odzieży dla pracowników jest bawełna, poliester, akryl, elastan oraz poliamid. Mogą to być również mieszanki poszczególnych tworzyw.

Każda z tych tkanin ma własne zalety oraz inne właściwości użytkowe. Mogą one mieć duży wpływ na sposób funkcjonowania pracownika, więc nad tym punktem również należy dobrze się zastanowić.

Do wytwarzania profesjonalnej odzieży roboczej i roboczej stosuje się także szereg dodatkowych materiałów. Są to między innymi takie tworzywa jak: flanela, płótno, polar, stylon, torlen oraz polipropylen.

Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są mieszanki bawełniano-poliamidowe oraz bawełniano-poliestrowe. Konkretną mieszankę stosuje się w zależności od charakterystyki splotów, zastosowanej technologii produkcji, gramatury i innych domieszek, jak np. nici węglowych.

Jakość wykonania odzieży roboczej i ochronnej.

Bardzo istotne jest to, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie sprawdzić jakość wykonania. Będą to takie elementy jak wzmocnienia, szwy, zamki, rzepy, rozmieszczenie przegródek, kieszonek oraz zaczepów.

Jeśli pracownicy mają być dodatkowo darmową reklamą dla przedsiębiorstwa, to należy również zwrócić uwagę na wzornictwo i kolorystykę. W większości sklepów oferujących takie produkty można zamówić ubrania z logo firmy lub hasłem reklamowym.

Więcej o ofercie firmy dowiesz się ze strony Stapol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *