Serwis odzieży roboczej – usługi dla wielu branż

W wielu branżach pracownicy mają obowiązek noszenia odzieży roboczej. Przemawiają za tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa oraz oczywiście rygor przepisów BHP. Bez takiego wyposażenia, każda osoba zatrudniona w firmie byłaby narażone na uszczerbek na zdrowiu, a nawet utratę życia. Odzież pełni bowiem funkcję ochronną i w niektórych niebezpiecznych sytuacjach, staje się barierą ochraniającą skórę i ciało. Ponadto odzież robocza może pełnić również funkcję reklamową lub po prostu estetyczną. Pracownicy w uniwersalnych uniformach czy też odzieży ochronnej, wizualnie po prostu dobrze się prezentują. Taka odzież wymaga jednak regularnego dbania o nią. W jaki sposób można wywiązywać się z tego zadania?

Czym jest serwis odzieży roboczej?

Warto skorzystać między innymi z usług profesjonalnych firm, które oferują obecnie w pełni fachowy serwis odzieży roboczej. Taką ofertę posiada między innymi: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej. Na czym taka usługa polega? Odzież ochronna jest oddawana firmie STAPOL każdego tygodnia. Dokładnie raz w tygodniu jest ona odbierana od klientów i wymieniana na zupełnie czystą. W tym czasie do pralni trafia natomiast odzież znoszona w trakcie tygodnia.

W pralni prowadzona jest elektroniczna rejestracja rzeczy. Mamy zatem pewność, że nic się nie zgubi. Wszystko jest sortowane pod względem tego, jak bardzo zabrudzony jest dany komplet. To pomaga w określeniu, jakiego czyszczenia potrzebuje i jaki powinien być stopień jego zaawansowania. Odzież ochronna, która jest w jakikolwiek sposób uszkodzona, zostaje w trakcie serwisu naprawiona. W ten sposób dokładnie czyszczona jest  odzież robocza dla kobiet oraz odzież robocza dla mężczyzn.

Co natomiast z odzieżą, która nie jest już zdatna do użytku? Taka odzież jest zastępowana przez firmę nowym kompletem. Nie trzeba jej ponownie zamawiać, klient tak naprawdę korzystając z usługi, nie musi przejmować się już zupełnie niczym.

W ramach wynajmu oferowana jest odzież robocza bhp, spodnie robocze, kurtki robocze, spodnie ochronne, kurtki ochronne oraz wiele innych. Odzież jest dostosowana do różnych pór roku oraz branż. Każdy zakład jest w stanie znaleźć w bogatym asortymencie coś dla swoich pracowników. Gdy odzież zostanie już wyprana, wówczas trafia do sortowni. Na tym etapie dokonywany jest jej przegląd pod względem jakościowym, dokonuje się również jej rejestracji. Później natomiast wszystko jest odwożone do klienta. W ten sposób wygląd to każdego tygodnia. Pracownicy zatem nigdy nie mają brudnych czy też popsutych uniformów, ponieważ wszystko na bieżąco jest naprawiane, prane lub też zupełnie wymieniane.

Wygodne przechowywanie odzieży

Firma Stapol oferuje również jeszcze jedną bardzo wygodną opcję, a mianowicie przechowywanie odzieży. Latem mogą zostać przechowane grube puchowe kurtki czy też polary. Zimą natomiast do przechowalni trafiają luźne koszulki oraz spodnie ogrodniczki. W wielu firmach nie ma miejsca na to, aby taką odzież przechowywać, dlatego jest to dodatkowe udogodnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *