Precz z roztoczami w mojej sypialni!

materace antyalergiczne

Kanapa czy wersalka w sypialni nie są dobrymi meblami, gdyż na nich głównie się siedzi. Takie spanie można zaoferować gościom na jedną noc. Nie wiadomo, kiedy przyjadą ponownie. Jednak samemu tak spać?

Dbaj o swoje zdrowie

Nie dość, że kręgosłup boli, nogi drętwieją, to jeszcze wersalki są siedliskiem kurzu i roztoczy. Czy ktoś z nas sypia jeszcze pod pierzyną? A nasze babcie otrzymywały je w posagu, jako najlepszy prezent z możliwych. Standardy życia się zmieniają, choć potrzeby ludzkie nie aż tak. Chęć wygodnego spania pozostała i staramy się wybierać takie posłania, by było nam wygodnie, spało się smacznie i zdrowo.

ochraniacz na materac

Następnego dnia chcemy być wypoczęci i uśmiechnięci. Dlatego materac ułożony na stelażu, to spanie nowoczesne, zdrowe i higieniczne. Współczesne modele materacy posiadają wbudowane przeróżne mechanizmy antyalergiczne, których celem jest przeciwdziałanie rozwojowi roztoczy. Obecnie mamy ogromny wybór materacy, tak że nawet alergicy mogą znaleźć dla siebie wzory, które nie lubią się z kurzem. Tak, są takie materace, które nie przyjmują roztoczy ani kurzu. Naprawdę. Lateks jest materiałem, które porowata struktura nie sprzyja rozwojowi bakterii. One się po prostu tam nie zagnieżdżają.

Dlatego, jeśli chcesz mieć materac odpowiedni dla alergika, to koniecznie lateksowy lub chociażby z zewnętrzną warstwą z lateksu. Sam lakest jest stosunkowo miękki, a więc osoby cięższe czy o większych parametrach powinny wybierać materace łączone. Niech to będą materace sprężynowe lub sprężynowo-kieszonkowe z powłoką z pianki lub lateksu. Innym rozwiązaniem, jeśli już posiadamy w domu materac, jest stosowanie pokrowcy antyalergicznych. Nakładane są na cały materac i zapinane na zamek błyskawiczny. Latwo je zdjąć i wyprać. Nakładki przedłużają zdecydowanie żywotność każdego materaca. Przede wszystkim są wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, spełniających jakby rodzaj klimatyzacji dla materaca. Pikowany włóknem klimatyzującym pokrowiec i poprzez pranie można pozbawić wszystkich naleciałości, zapewniając sobie zdrowy, higieniczne warunki snu.

Zapraszamy do zapoznania się ofertą firmy Sembella http://sembella.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *